Sbor dobrovolných hasičů – 140. let od svého založení

2. října – Kbely

Dne 2.10. 2021 oslavil Sbor dobrovolných hasičů 140. let od svého založení. Součástí oslav bylo i propagační námětové cvičení přibližující práci hasičů široké veřejnosti. Námětem cvičení byla dopravní nehoda autobusu s osobním automobilem a velkým počtem zraněných. Následovala výstava hasičské techniky a v blízkosti byl umístěný stan zdravotníků. Poté proběhl slavnostní nástup všech zůčastněných složek, kdy byly předány pamětní medaile a propagační předměty. Oslavy byly zakončeny průjezdem techniky městskou částí a položením věnce u Památníku padlých za druhé světové války na rohu ulic Martinická a Mladoboleslavská a taneční zábavou v Lidovém domě ve Kbelích. Děkujeme za spolupráci jednotkám Hasiči Běchovice, HASIČI PRAHA MIŠKOVICE, Hasiči Praha - Nebušice, HASIČI PRAHA - Březiněves, Hasiči Praha - Koloděje, HASIČI PRAHA - LETŇANY, Hasiči Praha - Satalice, Hasičská záchranná služba SŽDC Praha Asociace dobrovolných záchranářů Česká Republika z. s. Rescue Help - Zdravotnická služba, z. s., Městská policie hl. m. Prahy, Policie České republiky, Dopravní podnik hlavního města Prahy za zapůjčení autobusu, a autovrakovišti Úvaly za vrak osobního vozidla. Dále děkujeme všem figurantům, kteří se cvičení zůčastnili jako zranění účastníci dopravní nehody.

Michal Marel, foto ÚMČ Praha 19

Předchozí galerie Vzpomínka na vznik Československé republiky