Setkání skautů ve Kbelích

6. – 8. května – PRALES ve Kbelích

Již před dvěma lety jsme do Kbel pozvali přes 50 skautů z různých organizací po celé republice (Kolín, Bělá pod Bezdězem a další). Prosluněnou sobotu jsme s nimi strávili procházkou po památkách Kbel, vařením buřtguláše a turnajem ve vybíjené.

Jelikož se nám tato akce líbila, chtěli jsme o rok později uspořádat něco velkolepějšího, s více účastníky a na delší dobu. Tyto plány jsme však byli nuceni vzhledem k nepředvídatelným událostem v souvislosti s epidemií covidu zrušit.

Letos jsme ale konečně mohli své odvážné nápady zrealizovat. Akce se konala ve dnech  6. – 8. května 2022 na území PRALES ve Kbelích, kam nám s převozem materiálu pomohla MČ Kbely. S rodiči našich členů jsme postavili nádherný tábor, ve kterém nechyběla slavnostní brána, vlajkový stožár, hangár, podsadové stany i ohniště.

Přijeli k nám skauti ze Svazu skautů a skautek ČR z Jevíčka, junáci z Bělé pod Bezdězem a dokonce i harceři z Varšavy. Dohromady nás bylo přes 60. Vzácnou návštěvu jsme provedli po Kbelích, ukázali jsme skautům mimo jiné Ekocentrum PRALES a naši klubovnu. Počasí se opravdu vydařilo, takže samozřejmě nechybělo vaření na ohni i hry v přírodě. Večer jsme zasedli ke slavnostnímu ohni, u kterého jsme za doprovodu kytar zpívali české i polské táborové písně.

A co bylo vlastně to nejdůležitější? Pocit sounáležitosti a pravého skautského bratrství. V takových okamžicích člověk teprve pochopí, jaká je pravá podstata skautské myšlenky.

image/svg+xml

Menu

Sledujte nás