Den plný her s vojáky v pražských Kbelích

V sobotu 26. srpna 2023 uspořádali vojáci Krajského vojenského velitelství hl. město Praha a pěší roty Aktivní zálohy (AZ) ve spolupráci s Městskou částí Praha 19 pro děti a dospělé den plný her. V centrálním parku Kbely a Kbelském lesoparku připravili 10 stanovišť s vojenskou tématikou. V rámci doprovodného programu si návštěvníci poslechli vystoupení Ústřední hudby AČR, sledovali dynamické ukázky zadržení pachatele služebním psem nebo komentovanou ukázku hlídkové činnosti vojáků AZ. K vidění byly také zbraně Čestné stráže, vojenská technika nebo dálkově ovládané modely tanků. Nechyběl ani stánek Komunitního centra pro válečné veterány, rekrutačního pracoviště, nafukovací hrad se skluzavkou nebo optická střelnice.

kpt. Mgr. Martina Sofie Halíková (KVV hl. m. Praha)

foto Michal Marel

Pěší rota Aktivní zálohy KVV hl. m. Praha