Žáci ZŠ Praha-Kbely vyhráli putovní pohár ve finále branného závodu POKOS

Finálové kolo branného závodu POKOS (Příprava občanů k obraně státu) „O pohár ředitele Krajského vojenského velitelství hl. m. Praha“ se konalo ve středu 14. června 2023 v Centrálním parku Kbely a Kbelském lesoparku. Tento závod jsme uspořádali pro nejlepší týmy oblastních kol ve spolupráci se Základní školou Praha – Kbely a pod záštitou starosty Kbel Pavla Žďárského.

Na trase dlouhé 2,4 km závodníci ve dvou věkových kategoriích plnili úkoly, které prověřily jejich fyzickou zdatnost, obratnost, přesnou mušku, ale také znalosti v  poskytnutí první pomoci a orientace v terénu.

V kategorii mladší žáci získal zlatou medaili a putovní pohár tým „Prdimové“ ve složení šesťáků Michal Windt, Mathias Šoltys a Karla Zajíčková ze ZŠ Pod Žvahovem. Stříbrnou medaili vybojovali šesťáci Tobias Nuttal, Stella Gabrielová a Zuzana Poreba z týmu „Dvacetčtyřka“ ze ZŠ Járy Cimrmana. Bronzové medaile si odnesli šesťáci Susanne Popova, Andrea Zárybnická a Štěpán Martinů z týmu „Dvacettrojka“ také ze ZŠ Járy Cimrmana.

V  kategorii starších žáků zvítězili a putovní pohár si odnesli sedmáci „Mrožinoži“ Jiří Hloušek, Rozálie Kubešová a Julie Švecová ze ZŠ Praha – Kbely. Na druhém místě se umístili osmáci Ester Horná, Adam Maršík a Mikuláš Levinský z týmu „Kompost“ ze ZŠ Pod Žvahovem a z této školy byl úspěšný i „Supr tým“ zastoupený sedmáky Karolínou Tučkovou, Vojtěchem Dohnalem a Hugo Felfelem.

Před vyhlášením výsledků vojenští zdravotníci názorně předvedli, jak měli žáci správně ošetřit simulované zranění a naučili žáky, v jakém tempu mají provádět resuscitaci. Následně vojenští kynologové z 24. základny dopravního letectva Praha – Kbely předvedli dynamickou ukázku zadržení pachatele služebním psem.

Slavnostního vyhodnocení se zúčastnil starosta Pavel Žďárský, který vítězům obou kategorií společně s ředitelem KVV hl. m. Praha podplukovníkem Káclem předal putovní poháry. Velice si vážíme přítomnosti pana starosty a oceňujeme, že si na děti udělal čas, vzhledem ke svému náročnému dennímu programu.

Pro závodníky i místní obyvatele byl připravený doprovodný program, takže si zájemci mohli prohlédnout vojenskou techniku, taktickou ústroj a zbraně vojáků 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce nebo zbraně a techniku vojenské policie. K dispozici byla také nafukovací lezecká stěna.

Napsala kapitánka Martina Sofie Halíková, pověřená tisková mluvčí KVV hl. m. Praha.

Předchozí galerie Itálie ve Kbelích
Další galerie VELIKONOČNÍ TVOŘIVÁ DÍLNA
image/svg+xml

Menu

Sledujte nás