Školní parlament na zkušené na kbelské radnici

Zástupci školního parlamentu ZŠ Praha – Kbely vyrazili 4. června na radnici, aby se seznámili s její agendou a osobně pohovořili se starostou a místostarosty.

Skupinku 30 žáků, kteří zastupují své kamarády ve školním parlamentu, přivítali místostarosta Radek Petráň a radní Tomáš Haniak. Žáky provedli po radnici a vysvětlili jim, co všechno úřad řeší a má na starosti. V rámci prohlídky navštívili a krátce pohovořili i s tajemníkem úřadu Josefem Nyklesem, viděli kanceláře místostarostů, starosty a zasedacího sálu. Vrcholem celé návštěvy bylo setkání se starostou Pavlem Žďárským. S ním a s místostarosty žáci vedli skoro hodinovou debatu. Dotazy padaly z nejrůznějších oblastí, od sekání trávy, přes možnost zřízení skate a parkouru v parku, přivedení tramvaje do Kbel, rozšíření železnice, znovuzavedení retardérů na určitých místech až po gastronomii. Všichni zejména čekali, jak odpoví starosta na otázku, zda podle něho patří nebo nepatří ananas na pizzu.

Závěrem členové Rady MČ Praha 19 ukázali přítomným žákům, co se chystá za velké novinky ve Kbelích. Setkání bylo velice přínosné, jak pro děti, tak pro členy Rady. Spokojenost vládla na obou stranách, protože co může být lepší, než když zástupci radnice vědí, že dětem není lhostejné místo, kde žijí a vyrůstají a o své okolí se zajímají.

Foto Michal Marel

Předchozí galerie Ve Kbelích se běželo finále branného závodu POKOS